Tři, dva, jedna, už jdu! Jak si plnit své cíle.

12/29/2017 12:12:00 dop.

Nevíte jak dál? Nevíte co dělat? Nevíte jak se rozhodnout? Mnohdy je těžké začít žít od znovu. Chce to hodně odvahy a hlavně motivaci, chuť jít do něčeho nového. O motivaci píšu neustále a pokud čtete mé články pravidelně, možná jste už pochopili, jak na to. Mám své vlastní 3 body motivace, která mě vždy posune vpřed.
Představme si, že jsme v životě, který je nám diktován někým jiným. Uvědomíme si, že je to špatně, začínáme si stanovovat vlastní cíle, vlastní sny, začínáme přemýšlet o naší budoucnosti. Následně si řekneme, že kašleme na život podle druhých, ale chceme žít ten svůj. Ale jak si plnit své cíle?

Jak si plnit své cíle?

Správné rozhodnutí.
Mnoho z nás zůstává ve stejné situaci, na stejném místě, stejně zaseknutí, protože mnohým z nás diktují život jiní. Nežijeme podle sebe, nejsme sami sebou. A proto bychom si měli správně rozhodnout to, co doopravdy chceme. Chceme žít podle sebe nebo podle ostatních? Rozhodnutí si promyslete a popřemýšlejte, zda by mělo špatné dopady nebo naopak ty dobré. Další věc je to, že si za tím rozhodnutím musíte stát, dodržet a splnit ho. Nakonec, když přizpůsobíte život podle sebe, je to úleva, věřte mi, vím o čem mluvím.

,,Cíl bez plánu je pouze přání."
Zahoďte růžové brýle a začněte pro své přání něco dělat. Každý den se k němu posouvejte, dělejte pro něj cokoli, kdykoli a kdekoli. Věřte mi, že to opravdu jde. I když mnohdy je cesta k cíli těžká. Ale pořád méně těžká, než plnění cílu bez plánu. Pomáhá si svůj cíl a cestu k němu, čili plán, napsat na papír, promyslet ho a dát si ho na oči někde, kde se díváte vážně dennodenně. Tím místem může být například nástěnka. Zvažte každou cestu plánu.
Určete cíl, pak zhodnoťte příležitosti, pak vytvářejte strategie, rozpracovávejte detaily. Buďte kreativní.

Pevná vůle a sebevědomí? Bez pevné vůle a sebevědomí ani ránu.
Umět říkat ne. Na začátku článku jsem se zmínila, že si musíme "dupnout" a začít žít tak, jak chceme my, ne jak chtějí ostatní. Je to náš život. My máme své sny, které si chceme splnit a proto musíme říct ostatním: ,,Ne! Já si plním své sny, né ty ty mé!" a začít myslet taky na to, co chceme my. A za tím, co si řekneme, si musíme stát. Za svá rozhodnutí, za svůj názor musíme bojovat. 
Musíme si věřit, abychom něčeho dokázali. Věř, běž, dokážeš. Toto "pořekadlo" vysvětluje své a známe ho všichni. Ale dodržuje ho každý, kdo má své sny?

Pozor na energii.
Všeho moc škodí, to také víme všichni. Ale měli bychom mít také na paměti své zdraví. Ničeho se nemá přehánět. Měli bychom vnímat své tělo, reagovat na signály, které nám dává, kterými nám říká, že už jsme moc přepracovaní. Mně se tohle těžko říká, i když mám svá omezení, slabiny, tak jsem pořád ta tvrdohlavá Vee, co si nedá říct a dělá si věci po svém. Takže myslete i na zdraví! 

Závěrem bych Vám chtěla popřát, ať si splníte všechny své cíle. Protože nám pomalu kalendář ukazuje další rok, tak proč třeba nezačít hned prvním dnem v roce? Ale nezapomeňte, že si za tím musíte stát - ,,Cíl bez plánu je pouze přání."

Máte i Vy nějakou metodu, která Vám dodává potřebou motivaci k životu? 

Vee

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Krásný článek, milá Vee!!! ����
  Abych pravdu řekl, hodně jsi vystihla moje pocity z posledních dnů a co se snažím procpat i do své knížky �� Moc mě to nakoplo, stejně jako moje Klárka! Tím neříkám, že mě nakopává, to vůbec ne����Ale rozhodně mi pomáhá přijít na to, kým jsem... Nemění mě a chce mi pomoci, abych se projevil jako JA! Je moc důležité, abychom měli někoho, kdo nás má rad!��

  Přeji krásný rok 2018 a mnoho krásných článku!

  Kamarád Aleš!

  OdpovědětVymazat
 2. Tak tohle je skvělý článek, přesně souhlasím s tím, že by člověk měl žít podle sebe a ne podle jiných. Ono je to někdy ale hrozně těžké, člověk pořád přemýšlí, aby někoho nezklamal a tak. Mě motivuje většinou pozitivní zpětná vazba na něco, co dělám. To mě pak vždycky nakopne a cítím se mnohem sebevědoměji a odhodlaněji něco dělat :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strašně moc ti děkuji!♥
   Jsem ráda, že to někdo vidí stejně. Zpětná vazba je taky hodně důležitá, na té si dávám záležet i já.

   Vymazat
 3. Love your post dear ♥
  If you want you can check out my blog.I write about fashion,beauty and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/

  OdpovědětVymazat