Vánoce♥

12/24/2017 03:53:00 odp.

Vánoce. Den, na který spíše většina z Vás čeká celý rok. Tolik cukroví, tolik dárků, rodina, přátelé, příbuzní. Tolik lásky, tolik tajemství a překvapení. Tolik odpočinku. Ráda bych řekla, že i tolik sněhu, ale nepamatuji si, kdybychom měli bílé Vánoce. 
Co mám na Vánocích ráda já?
Upřímně, na Vánoce se netěším, jako většina z Vás. Mám je sice ráda, ale nemám ráda všechen stres okolo, tolik zmatků, spěchání. Říká se, že bychom měli Vánoce strávit v klidu, užívat si jejich atmosféru. Ale ono to vlastně nejde.
Miluju, když si o svátcích můžu zajít s přáteli na kávu, vidět se s blízkými a trávit s nimi více času, než obvykle. Jo mám ráda i to, že se mám čas se věnovat škole. Školu mám ráda, nedokážu si představit, že bych chodila do práce a nevěnovala se ji. 
Miluju, když si o svátcích můžu obléct teplé, chlupaté ponožky, papuče, pyžamo a lehnout si do postele, dívat se na filmy a pohádky a pít k tomu kakao nebo kávu. Miluju, když si o volné chvíli můžu číst knížky, které jsem právě k Vánocům dostala. 
Miluju vánoční hrnečky, ozdoby, některá světýlka, dekorace v obchodech. Nejraději bych vykoupila všechno, co v obchodem najdu, ale vím, že bych to vlastně ani nevyužila.
Miluju naplánované volné chvíle s přáteli. Nemůžu se dočkat, až pojedeme do Aqualandu Moravia s přítelem. Také plánujeme jet na Pustevny, jako každý rok. Doufám, že bude stejně super, jako bylo minule! A doufám, že skvěle společně strávíme i Silvestra!
Miluju, když udělám radost druhým. Vánoce nejsou o dárcích, jsou o tom, že všichni jsou spolu, že si užívají společné chvíle. Ale dát nějaké to překvapení druhým, je udělat jim radost, potěšit je něčím, co mají oni rádi. Moje radost, je i jejich radost. Vždy, když se mě někdo zeptá, co si přeju k Vánocům, odpovídám jim, že nic, protože chci být s nimi, to je pro mě nejkrásnějším dárkem. S rodinou, s přítelem, se sestrou a s moji "bandou" kamarádů. A je jedna výjimka! Přála bych si řízek a bramborovej salát! 

Tohle jsou vlastně mé první Vánoce s Vee. Vee, Vy, psaní článků a knihy je jedna z věcí, která dělá část mě, je část mého celoročního dárku, stejně jako lidé okolo mě, jejich zdraví, jako škola a jako káva. Mám-li je, mám všechno. 

Chtěla bych Vám popřát krásné prožití svátků, příjemný Štědrý den. Ať se Vám splní všechna přání, která jste si přáli. Hodně lásky, štěstí, i zdraví. Přeji Vám, aby jste další rok prožili tak, jaký si budete přát, ať uděláte ten správný krok do nového roku a je pro Vás třeba novým začátkem. 

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Mnohem víc než samotné Vánoce mám ráda období před nimi. Pečení cukroví a tak. Vánoce jsou hromada stresu, protože musím být s rodinou. Jo, fakt to dává zabrat!
    My jsme byli na Lysé, naprostá paráda. :) Ani mi nebyla zima, jako obvykle na horách v zimě. :D


    Hezké Vánoce :)

    OdpovědětVymazat