Projekt za vlastní kavárnou

8/07/2017 12:00:00 odp.

Blog je hlavně o motivaci, aby vám ukázal, že všechny sny si lze splnit. A mým snem je vlastní kavárna. Ale o čem by měla být?

Každý projekt, každý sen, každý člověk má svůj cíl. Každá cesta za ním je plná pádů, překážek, úsilí, nákladů a snahy. A výsledek? Stojí za to!

Ještě nestuduji na vysoké škole, abych věděla o podnikatelských záměrech a projektech tolik, abych zde mohla napsal do puntíku o projektu. A už se neuvěřitelně těším na to, až to budu vědět! Tři roky na cestě ke kavárně mě čekají a budu na tomto projektu pracovat nejspíše od ... - od teď!

Chci si zapisovat poznámky, nápady, plány, detaily, úplně všechno. Budu se učit, studovat, pracovat. Budu pracovat na 110%. Zvládla jsem plno kroků k tomu, abych vůbec psala tento článek, tak proč nezvládnout to ostatní? 
Základem je mít chuť, odhodlání, sílu sebevědomí. Což k téhle"věci" mám a stojím si za tím. 

Co je vlastně cílem?

Mým záměrem, alespoň bych si to tak přála, je, abych vykouzlila milovníkům kávy úsměv na tváři a dopřála jim dobrou chuť, odpočinek, příjemné prostředí a možnost odpočinku, hlavně dobrou kávu. 

Chtěla bych, aby byla rozdělena - obsahovala mnoho možností, částí kavárny.
 • 1) Jedná-li se o možnosti, a to o možnosti odpočinku, relaxaci - klidné prostředí, pohodlné posezení, atmosféra, aby si zákazníci mohli číst knihy, studovat, učit se, pracovat.
 • 2) Dále by měla, teda mohla by, být zaměřena i na umění. Dát prostor umělcům vystavit svá díla - fotografie, malby, kresby - přítel bude nadšený. Kreslí i na zakázky, takže bych tam měla i něco pro něj. Avšak jednotlivé obrazy by se mohly i prodávat, což mi přijde výnosné jak pro ně z hlediska přivýdělku, tak jejich "jména", přínosu, kreativity, kultury a možnosti vzdělání, inspirace.
 • 3) Jen jedna ve městě? Proč ji nepustit i do dalších měst, ať ji zná více lidí? 
 • 4) Cílem je, aby se lidé do této kavárny vraceli rádi, s oblibou, měli ji rádi a doporučovali ji ostatním,
 • 5) Postupná realizace, růst kavárny, růst její kariéry, neustálé zdokonalování
 • 6) Poskytnout lidem různé výhody, slevy, možnosti, apod.
Tento článek a můj "projekt" není oficiální, není nějak dán, že to tak bude. Je to pouze můj pohled do budoucna, za kterým si chci jít.  A právě díky k tomu, že jsem se odhodlala jej napsat, budu ho mít na očích, můžu se k němu vracet kdykoli, neustále jej doplňovat, upravovat. A tímto vším jej budu dodržovat a pracovat na něm. A jak jsem slíbila.. budu pracovat na 110%! Od teď!
(Začáteční nápady, cíle, poznámky atpd.)Máte nějaké poznámky? Nápady? Kritiku? Chválu? Výčitky? Všechny komentáře jsou vítány. Budu ráda, když získám odezvu zpět. A budu Vám moc vděčná. Na základě tohoto se zdokonaluje blog, "kavárna", já a vlastně i vy. Hlavně vztah s "fanoušky", či čtenáři těchto článků. Mějte se krásně a předem děkuji za jakýkoli komentář,

Vee

You Might Also Like

10 komentářů

 1. Jéé, to je krásné, že máš takový sen a jdeš si za ním! :) Budu ti moc moc držet palce! Až jednou kavárnu otevřeš, nezapomeň napsat. Přijdu se podívat a dát si nějaké dobré kafíčko!

  My jsme měly s kamarádkou pěkný nápad na zdravé bistro, ale už v době velkého plánování mi bylo jasné, že k němu nikdy nedojde. :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ti mockrát! Určitě tě pozvu a to na účet podniku♥ Těším se:)

   Aaaale! Proč by nedošlo? Tohle se právě říkat nesmí, jinak tomu tak bude. Stačí chtít a věřit <3

   Vee

   Vymazat
 2. Opravdu pěkně sepsané, hlavně ty body :-)
  Tak i já ti držím palce ať ti to výjde.
  My jsme uvažovali otevřít kavárnu u nás doma v přízemí, ale bylo tu velké ale... Mohl být i nájem, ale když si nevydělávám tak by to ještě nešlo.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji, jsem ráda za jakoukoli podporu. Pomáhá a zvyšuje sebevědomí, při čemž se lépe pracuje a lépe se za cílem dostává.

  Věřím, že se ti to jednou určitě podaří.

  Děkuji ještě jednou:)!

  Vee

  OdpovědětVymazat
 4. Dobře tyy :* krádné članky kothe :* mimochodem až budeš mít tu kavárnu ☕, tak si na mě vzpomeň a udělej mi VIP stůl dík ��❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo se! Myslím na tebe! ♥ Na účet podniku:) ♥ Děkuji <3

   Vymazat
 5. Budu držet pěsti. Je krásné když se plní sny.
  šárka z blogu skarkiska.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Úžasný nápad a skvělé body. Ale my jsem ve škole na střední dělali svou fiktivní firmu. Já dělala kavárnu s nakladatelstvím dohromady a řeknu ti, že je to neuvěřitelně finančně náročné, tak na to buď připravená, aby tě to nakonec neodradilo! :)
  V tomhle ti hodně fandím!

  Gabux

  OdpovědětVymazat